Kamera PTZ 4K to zapewnia zwiększenie kreatywności i ekspresji wizualnej.

Popyt na rynku treści wideo nadal rośnie

AW-UE160 może być używana w wielu zastosowaniach, nawet gdy wymagany jest złożony zespół i kontrola kosztów, w tym podczas nagrywania wydarzeń na dużą skalę oraz nagrywania i przesyłania strumieniowego w studio.

Łącząc kamerę systemową z kamerą PTZ, Panasonic rewolucjonizuje branżę treści wideo dzięki unikalnemu stylowi produkcji wideo, który można wyrazić za pomocą różnych technik fotografowania, wiodącej w branży wydajności z wieloma nowymi funkcjami oraz skalowalności w celu obsługi najnowszych międzynarodowych standardów i szerokiej gamy protokołów i I / F.

  • Bezkompromisowa wydajność fotografowania i funkcjonalność
  • Optyczny filtr dolnoprzepustowy znacznie redukuje osady moiré
  • Nowo opracowany czujnik 4K oferujący doskonałą czułość
  • Znacznie ulepszony autofokus dzięki zaawansowanej technologii
  • SMPTE 2110 Wsparcie przy zakupie dodatkowego klucza programowego
  • Realizuj produkcję wideo nowej generacji za pomocą różnych metod i funkcji fotografowania.
  • Łatwość obsługi i wszechstronność zmniejsza stres związany z nagrywaniem na miejscu.

Bezkompromisowa wydajność fotografowania i funkcjonalność

Wysoka czułość F14/2000 lx, odpowiednik kamery studyjnej. Redukcja szumów i lepsza jakość obrazu są realizowane przez nowo opracowany silnik przetwarzania obrazu stosowany również w LUMIX. Łącząc różne funkcje, w tym funkcję autofokusa z detekcją fazy (PDAF), nową funkcję kamery PTZ, która umożliwia szybkie ustawianie ostrości na poruszających się obiektach, kamera może nagrywać wysokiej jakości filmy we wszystkich warunkach, takich jak fotografowanie w ciemnych miejscach i fotografowanie poruszających się obiektów. Nowy mechanizm PTZ zapewnia wysoką precyzję działania, zachowując jednocześnie kompaktowy korpus, który wspiera delikatne techniki fotograficzne profesjonalistów i przyczynia się do bezproblemowego nagrywania wideo.

Silnik nowej generacji, który maksymalizuje wydajność przetwornika obrazu i poprawia jego jakość oraz wydajność AF

Kamera wykorzystuje silnik przetwarzania obrazu nowej generacji, stosowany również w LUMIX GH6, o zwiększonej mocy obliczeniowej. Wysokopikselowe dane obrazu z przetwornika MOS o rozmiarze 1 (1″) (efektywny rozmiar), który oferuje doskonałą równowagę między odpowiednią głębią ostrości, wysoką jakością obrazu i wysoką czułością, są przetwarzane z dużą prędkością w celu poprawy współczynnika S / N.

Jeśli chodzi o wydajność autofokusa (AF), skuteczność wykrywania obiektów została znacznie poprawiona dzięki szybszemu przetwarzaniu obliczeń i ulepszonym algorytmom AF, a bardzo dokładny AF osiąga się poprzez rozróżnienie między ruchem i charakterystyką obiektu. Oferuje również wysoką wydajność przetwarzania wideo i umożliwia bardziej unikalną ekspresję wideo z rozdzielczością, wysoką czułością i reprodukcją kolorów.* W rozdzielczości 4K24p (proporcje 17:9)

Nowa redukcja szumów (sD)

Realizuje bardziej naturalne i trójwymiarowe renderowanie z mniejszą ilością szumów niż kiedykolwiek wcześniej, lepszą wydajnością w tłumieniu nieprzyjemnych kolorów o niskiej częstotliwości szumu i przyjemnej ziarnistości hałasu.

Bez powidoków 3DNR

Znacznie poprawia zdolność rozróżniania obszarów nieruchomych i ruchomych oraz eliminuje niepożądane hałasy, jednocześnie tłumiąc powidoki.

Nowy inteligentny szczegół

Analizuje charakterystykę obiektu piksel po pikselu i określa obszary płaskie/szczegółowe/krawędziowe. Kontrolując przetwarzanie obrazu na podstawie wyników, szczegółowe obszary są renderowane z większym poczuciem rozdzielczości, podczas gdy obszary krawędzi są tłumione przed nienaturalnymi frędzlami (zjawiskiem fotografowania) spowodowanym przetwarzaniem obrazu. Wykonując odpowiednie przetwarzanie obrazu zgodnie z obiektem, aparat realizuje prawdziwą moc opisową o wysokiej odtwarzalności.

Wyposażony w nowo opracowany PDAF (autofokus z detekcją fazy)

Wyposażony w nowy system AF, który łączy AF z detekcją fazy (detekcja fazy) z kontrastem AF (detekcja kontrastu). Duża szybkość ustawiania ostrości i wysoka dokładność ustawiania ostrości umożliwiają śledzenie obiektów i rejestrowanie obrazów w ostrości nawet w ciemnych miejscach, niezależnie od tego, czy ustawia się ciągły ostrość na poruszającym się obiekcie, czy zmienia ostrość na wiele obiektów.

Wyposażony w nowo opracowany mechanizm PTZ

Opracowano nowy mechanizm PTZ, aby utrzymać kompaktowy korpus, a jednocześnie zawierał duży obiektyw dla wysokiej czułości i funkcji na poziomie kamery systemowej. Aparat jest cichy i nie przeszkadza fotografowi, a jego wysoka dokładność statyczna zapewnia wysoką funkcjonalność, która pozwala fotografowi fotografować dokładnie to, do czego dąży.

Wyposażony w funkcję redukcji mory przez optyczny filtr dolnoprzepustowy

Kompatybilny z V-Log, który jest stosowany w wysokiej klasy kinach VariCam firmy Panasonic i bezlusterkowcach LUMIX. Szeroki zakres dynamiki i szeroka gama kolorów zapewniają obrazy odpowiednie do korekcji kolorów. W połączeniu z naszymi rejestratorami kamer i kamerami studyjnymi wyposażonymi w V-Log możliwa jest produkcja wideo ze spójnym tworzeniem obrazu. Ponadto dwa ustawienia, V-Log i V-709, można wybrać niezależnie dla każdego interfejsu wyjściowego. Jednoczesne odtwarzanie wideo 4K V-Log w celu korekcji kolorów podczas wyświetlania obrazu Full HD V-709 do monitorowania na miejscu.

Kompatybilny z V-Log

Kompatybilny z V-Log, który jest stosowany w wysokiej klasy kinach VariCam firmy Panasonic i bezlusterkowcach LUMIX. Szeroki zakres dynamiki i szeroka gama kolorów zapewniają obrazy odpowiednie do korekcji kolorów. W połączeniu z naszymi rejestratorami kamer i kamerami studyjnymi wyposażonymi w V-Log możliwa jest produkcja wideo ze spójnym tworzeniem obrazu. Ponadto dwa ustawienia, V-Log i V-709, można wybrać niezależnie dla każdego interfejsu wyjściowego. Jednoczesne przesyłanie wideo 4K V-Log w celu korekcji kolorów przy jednoczesnym przesyłaniu wideo Full HD V-709 do monitorowania na miejscu.

Co to jest Log

LMa szeroką gamę kolorów i szeroki zakres dynamiki i rejestruje całą jasność tak równomiernie, jak to możliwe, co daje obraz o niskim kontraście.
Narzędzie do korekcji kolorów zapewnia dużą swobodę w tworzeniu obrazów przy użyciu tablic LUT i CDL 3D.
V-Log to krzywa logarytmiczna opracowana dla kamer kinowych VariCam w oparciu o naszą filozofię tworzenia obrazu i jest stosowana w wielu naszych kamerach.

Kompatybilny z HDR (HLG)

Kompatybilny z HDR (High Dynamic Range), który zapobiega wybieleniu i zaciemnieniu oraz tworzy obrazy zbliżone do obrazów gołym okiem. Zgodny z HLG / BT 2020.

Wyposażony w optyczną stabilizację obrazu (OIS) i elektroniczną stabilizację obrazu (EIS)

Oprócz konwencjonalnej 2-osiowej stabilizacji obrazu w obiektywie (Pitch/Yaw), która opiera się na precyzyjnym dostrojeniu obiektywu, aparat posiada również korekcję rolki, która wykorzystuje technologię elektronicznego przetwarzania obrazu w celu zapewnienia bardzo skutecznej korekcji. Drgania na powierzchni montażowej spowodowane zainstalowanym sprzętem audio, otwieraniem i zamykaniem drzwi itp. są automatycznie kompensowane w celu zapewnienia stabilnego obrazowania.

Realizuj produkcję wideo nowej generacji za pomocą różnych metod i funkcji fotografowania

Pierwsza kamera PTZ wyposażona*1 w standard SMPTE ST2110*2, router mobilny 5G (obsługa USB) do szybkiej transmisji wideo o dużej pojemności (obsługa tetheringu USB, funkcja powrotu do użytku jako prompter dla wykonawców oraz dwa kanały XLR dla wyjścia audio, aby umożliwić nagrywanie wysokiej jakości. Obsługuje również podstawowe funkcje do użytku z kamerą systemową, takie jak maksymalnie 2-krotna funkcja szybkiego fotografowania i lampka kontrolna na tylnym panelu.
AW-UE160, który został zaktualizowany do specyfikacji odpowiadających specyfikacjom kamery systemowej, przy zachowaniu elastyczności kamery PTZ, którą można dowolnie ustawić w dowolnej pozycji i pod dowolnym kątem, może być stosowany zarówno do użytkowania, jak i wymiany kamery systemowej, dając użytkownikom szeroki zakres opcji przyszłej ekspresji i produkcji wideo.

*1: Według naszych badań od października 2022 r.
*2: Wymagana jest aktywacja za pomocą sprzedawanego oddzielnie klucza programowego AW-SFU60G (wydanego w tym samym czasie co AW-UE160).

Pierwsza w branży zgodność ze standardem*1 SMPTE ST2110*2

Pierwsza kamera PTZ obsługująca standard SMPTE ST 2110 do transmisji wideo przez sieci IP*1. Dzięki budowie systemu studyjnego opartego na protokole IP w połączeniu z platformą IT/IP „KAIROS” lub AK-UC4000/AK-UCU600/AK-NP600 możliwe jest zwiększenie wydajności miejsca produkcji wideo.

*1: Według naszych badań od października 2022 r.
*2: Wymagana jest aktywacja za pomocą sprzedawanego oddzielnie klucza programowego AW-SFU60G (wydanego w tym samym czasie co AW-UE160).

Profesjonalne nośniki SMPTE ST 2110 w zarządzanych sieciach IP

Standard SMPTE to międzynarodowy standard, który łączy kilka standardów komunikacji wideo w sieciach IP. Standaryzacja tego standardu umożliwiła obsługę pojedynczych danych, takich jak wideo, audio i dane pomocnicze, umożliwiając bardzo dokładną synchronizację.
Przejście z transmisji SDI na transmisję opartą na protokole IP jest w toku w branży nadawczej i wideo w wyniku standaryzacji standardu SMPTE ST2110.

Pierwsza w branży funkcja wejścia zwrotnego*1

Kamera może być używana jako prompter dla obrazów zwrotnych i wyświetlaczy manuskryptu, w których wykonawca sprawdza wideo przesyłane strumieniowo lub nadawane na miejscu*2, umożliwiając dostosowanie i fotografowanie do docelowego kąta podczas wykonywania kompozycji chrominancji lub podczas łączenia z systemami AR/VR.

*1: Według naszych badań od października 2022 r.
*2: Do budowy systemu wymagany jest SMPTE ST2110; użycie SMPTE ST2110 wymaga aktywacji za pomocą klucza programowego AW-SFU60G (sprzedawanego oddzielnie).

Obsługuje 2x szybkie wyjście

Aparat rejestruje płynne i piękne wideo w zwolnionym tempie, wykonując szybkie zdjęcia w rozdzielczości FHD 120 kl./s, dzięki czemu nie przegapisz ani jednej klatki decydującego momentu.

*1: FPS to jednostka klatek przetwarzanych na sekundę.
*2: Wyjście z wyjścia HDMI lub 2 wyjścia SDI (3G SDI OUT1, 3G SDI OUT2). W przypadku wysyłania danych za pomocą 2 jednostek OUT SDI wymagany jest oddzielny serwer w zwolnionym tempie.

Wyposażony w 2 kanały XLR dla wejścia audio, aby umożliwić nagrywanie wysokiej jakości

Kamera jest wyposażona w dwa kanały XLR dla wejścia audio, umożliwiające wejście audio z lewej i prawej strony obiektu za pomocą mikrofonów o wysokiej wydajności. Może być również używany do filmowania podczas występów na żywo, przedstawień teatralnych i innych miejsc, w których akustyka jest niezbędna.

Pierwszy w branży* router 5G (z obsługą tetheringu USB do szybkiej transmisji wideo o dużej pojemności)

Dane wideo 4K mogą być bezprzewodowo przesyłane na miejscu, podłączając router mobilny 5G lub inne urządzenia przez USB do terminala na tylnym panelu. Możliwe jest również transmitowanie wydarzeń i transmisji na żywo z miejsc, w których nie układane są lub z miejsc imprez plenerowych.

* Stan na październik 2022 r., Według naszych badań.

Wyposażony w tylną lampę kontrolną

Zestawienie, które było dostępne tylko z przodu (po stronie obiektu), jest teraz dostępne również z tyłu (po stronie fotografa), dzięki czemu można zobaczyć aparat robiący zdjęcia pod dowolnym kątem. Lampkę tally można połączyć z przednią i tylną stroną, aby ustawić jasność i wybrać ON / OFF. Żółta lampka może być używana do dowolnej liczby zastosowań, na przykład gdy istnieje duża liczba kamer, gdy na miejscu jest używanych wiele kamer lub gdy wymagane jest jednoczesne przesyłanie strumieniowe i nagrywanie.

FreeD*1 Wsparcie dla budowy systemów AR/VR*2

Możliwe jest połączenie systemów Augmented Reality (AR) / Virtual Reality (VR) poprzez wyprowadzanie poleceń zgodnych z FreeD. Informacje o śledzeniu kamery (PAN/TILT/Zoom/Focus/Iris) są przesyłane w połączeniu z sygnałem synchronizującym, co umożliwia łatwe zbudowanie systemu bez enkodera.

*1: FreeD to protokół, który wysyła dane śledzenia kamer dla systemów AR/VR.
*2: AR: Rozszerzona rzeczywistość; VR: Wirtualna rzeczywistość.

Funkcja przycinania (+ Zoom)

Możliwe jest przycinanie i wycinanie wideo w tym samym czasie, co wyświetlanie całego wideo nakręconego w 4K. Pozycję przycinania można określić z maksymalnie trzech lokalizacji i można ją łatwo obsługiwać za pomocą zdalnego kontrolera kamery AW-RP150 lub ekranu przeglądarki internetowej.

Elastyczność w zakresie dowolnego ustawiania pozycji i kątów

Możliwe jest fotografowanie pod dużymi kątami za pomocą uchwytów sufitowych i totemów, a także niskich kątów przed publicznością lub ze sceny. Może być instalowany w miejscach oszczędzających miejsce, w których nie można umieścić sprzętu lub gdzie trudno jest rozmieścić personel, poprawiając w ten sposób wydajność produkcji wideo.

Łatwość obsługi i wszechstronność zmniejszają stres związany z fotografowaniem na miejscu

Wyposażony w szeroką gamę I/F i protokołów, które można podłączyć do wszystkich typów miejsc i systemów obrazowania oraz zmniejszyć obciążenie związane z wprowadzeniem do istniejącej konstrukcji systemu. Wykorzystanie plików scen, sterowania matrycą kolorów i innych funkcji ułatwiających dopasowanie obrazu i kolorów do istniejących kamer systemowych i kamer PTZ, a także bezpłatnego oprogramowania Panasonic i panelu zdalnego sterowania (ROP), które pozwalają na zintegrowane zarządzanie istniejącymi kamerami, sprawia, że praca mieszana z kamerami systemowymi jest jeszcze łatwiejsza.

Różne wejścia/odbiory i obsługiwane protokoły

Obsługuje wyjścia HDMI, 3G-SDI i IP, a także wyjście 12G-SDI i wyjście światłowodowe. Wyposażony również w dwa kanały XLR dla wejścia audio. Metodę wyjściową można dobrać do operacji, co ułatwia dodanie do istniejącego systemu obrazowania lub zbudowanie systemu dostosowanego do lokalizacji.

Ponadto nie ma ograniczeń co do metody wyjścia wideo, nawet podczas wyprowadzania z wielu terminali jednocześnie, umożliwiając jednoczesną pracę w 4K. Na przykład możliwe jest skonfigurowanie systemu, który działa z trzema głównymi liniami (12G-SDI), jedną do potwierdzenia (3G-SDI OUT1) i jedną do wyświetlania monitora (3G-SDI OUT2).

Wysoka jakość obrazu i niskie opóźnienia dzięki obsłudze NDI® o wysokiej przepustowości

Wysoka przepustowość NDI® i wysoka wydajność niska przepustowość NDI®| HX, które kodują i przesyłają wysokiej jakości wideo w czasie rzeczywistym, są dołączone. Wysoka przepustowość NDI® przesyła wideo 4K z maksymalną prędkością 250 Mb / s i wideo Full HD z maksymalną prędkością 125 Mb / s, umożliwiając wysokiej jakości transmisję wideo na żywo o niskim opóźnieniu.

Obsługa SRT dla stabilnej transmisji wideo przez linie publiczne

SRT, protokół transmisji wideo nowej generacji z silnymi zabezpieczeniami odpowiednimi dla niestabilnych środowisk sieciowych, jest obsługiwany.

Bezpośrednia transmisja przez RTMP/RTMPS

Protokół RTMP/RTMPS* umożliwia bezpośrednie przesyłanie wideo do usług przesyłania strumieniowego na żywo, takich jak YouTube Live i Facebook Live. Oznacza to, że transmisja na żywo może być transmitowana bezpośrednio z kamery.

Płynne dopasowanie obrazu i kolorów

Funkcje pliku sceny mogą nagrywać i aktualizować różne ustawienia kamery w ośmiu formatach scen. Można je również kopiować do wielu kamer za pośrednictwem komputera*.

Sterowanie matrycą kolorów umożliwia sensoryczne dopasowanie kolorów na ekranie, ułatwiając dopasowywanie kolorów.

Można zmniejszyć obciążenie związane z dopasowywaniem obrazów i kolorów, co skraca czas i wysiłek wymagany do wprowadzenia systemu i przygotowania się do fotografowania.

* Kopiowanie plików scen przy użyciu AW-RP150GJ/AK-HRP1010 i karty SD będzie obsługiwane w przyszłości.

Funkcja wyświetlania przebiegów

Możliwe jest ustawienie nałożonego wyświetlacza monitora przebiegów na wyjściu monitora (3G SDI OUT2). Przebieg można wybrać z prawego górnego / prawego dolnego / lewego górnego / lewego dolnego rogu ekranu monitora, który ma być wyświetlany, co ułatwia dokonywanie korekt podczas oglądania rzeczywistego obrazu.

Funkcja wyświetlania poziomomierza

Poziom poziomy wskaźnik został dodany do ekranu OSD / WEB dzięki czemu można sprawdzić, czy instalacja jest pozioma, czy nie.